foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10


МЕНЮ

Календар Подiй

Січень, 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Театральний колектив створено у 1959 році. Очолив його талановитий режиссер, заслужений артист УРСР Іван Сагайдаров. У цей період великим успіхом у глядачів користувались вистави «Любовь Яровая» К. Треньова, «Спитай у себе» М. Саєнко, «Трибунал» А. Макайонка, «Сині роси» В. Коломійця. 

У 70-х роках склад колективу було оновлено. Новий режисер Яким Коваленко поставив вистави «Дальня луна» С. Голованівського, «Пісня серця» С. Вакуленка, «Рожеве павутиння» Я. Мамонтова. Пізніше, коли районний будинок культури поповнився молодими спеціалістами, побачили світ вистави «Отважное сердце» І. Євальд, «В этом городе»
Л. Синельникова.

У 1991 році театральний колектив районного будинку культури очолив випускник Дніпропетровського театрального училища Олександр Барвінський та викладач режисерських дисциплін Олександрійського училища культури Василь Баннік. Завдяки їх професіоналізму, творчій насназі було здійснено постанови таких вистав, як «Рожеве павутиння» Я. Мамонтова, «Не сумуй, Вірочко!» А. Макайонка та «За двома зайцями» М. Старицького.

Однією із значних подій у житті театру стало присвоєння йому у 1992 році почесного звання «народний аматорський колектив».

З 2005 року колектив очолює випускниця режисерського факультету Харківського інституту культури Ольга Косогоренко. Першою її роботою була вистава за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка «Бой-жінка». Потім кожного року театр дарував глядачам цікаві постанови: «На перші гулі» С. Васильченка, у якій брали участь не тільки актори-аматори – у масових сценах були задіяні хоровий колектив Протопопівського сільського будинку культури та студенти Олександрійського училища культури; «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка; «І веселий, і кіпучий на Вкраїні ярмарок» О. Косогоренко; психологічна драма «Гра на клавесині» за п’єсою Я. Стельмаха; соціально-побутова комедія «Третє око» О. Єрнева; водевіль за п’єсою В. Соллогуба «Беда от нежного сердца»; вистава за п’єсою Д. Балико «Білий янгол з чорними крилами»; комедія за п’єсою М. Задорнова «Хочу купить Вашего мужа»; детективна історія «Цирк на трьох» за п’єсою А. Іванова.

У 2010 році колектив звернувся до нової форми діяльності – дитячий ляльковий театр. Було поставлено виставу «У казковому лісі». У виставі «Новорічні пригоди Кота» вперше були задіяні «ростові ляльки». У 2011 році колектив поставив ще одну дитячу виставу – веселу історію з піснями та іграми «Пригоди веселого Колобка»; у 2017 році – «Казку про дівчинку Нечепурушку». Тексти до дитячих вистав написані Ольгою Косогоренко.Театральний колектив Олександрійського районного будинку культури є постійним учасником районних культурно-мистецьких заходів. Він – переможець Всеукраїнського фестивалю художньої творчості «Софіївські зорі» (м. Миколаїв), дипломант обласного огляду-конкурсу театральних аматорських колективів «Театральна весна Кіровоградщини», а у 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2014 роках – його переможець, учасник театральних фестивалів «Кременчуцька театральна весна» (м. Кременчук), «Театральна весна» (м. Світловодськ), «ТеАРТ» (м. Олександрія) та ІІІ Міжнародного конгресу культури Східного партнерства, Міжнародного мистецько-інтелектуального форуму «Місія культури в часи криз» (м. Львів). Колектив отримував почесні нагороди під час церемонії відкриття Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» на території музею-заповідника І.К. Карпенка-Карого «Хутір Надія». Неодноразово актори театру відзначалися тут дипломами за краще виконання ролей (Іван Кучерук, Олександр Барвінський, Інна Стеценко, Тетяна Константинова).   Саме на «Вересневих самоцвітах» у 2011 році член Національної спілки театральних діячів України, директор Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П.К. Саксаганського В’ячеслав Усков відзначив професіоналізм та високий рівень майстерності і талант режисера Ольги Косогоренко та вручив їй почесне свідоцтво Національної спілки театральних діячів України. 

Колектив багато гастролює. Він бажаний гість у селах Олександрійського району. Оригінальна, емоційна гра акторів захоплює глядача з перших хвилин дійства і тримає в напрузі до самого завершення вистави. Адже кожен наступний момент у ній готує несподіванки і кардинальні зміни у взаємовідносинах героїв, розвитку сюжету і навіть оформленні сценічного простору. 

Ольга Косогоренко та її актори вважають, що виставу не можна створювати просто для того, щоб показати і «забути». Вони завжди намагаються професійно донести свою працю до глядача, достукатися до його серця і душі. Адже театр – це постійний пошук, який у творчому колективі районного будинку культури не припиняється ні на мить.