foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10


МЕНЮ

Календар Подiй

Січень, 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

На Олександрійщині діє один із найвідоміших творчих колективів, гордість культурних надбань краю, самобутній ансамбль, окраса будь-якого районного заходу з  неповторною назвою, яка чарує різнобарвними гранями танцю  -  хореографічний колектив «Авантюрин» Олександрійського районного будинку культури. Цей колектив має своє неповторне обличчя, оригінальну виконавчу манеру.

Історія «Авантюрину» розпочалася у 2008 році, коли виникла ідея створити  на базі Олександрійського коледжу менеджменту  хореографічний колектив. До складу колективу було відібрано найбільш здібних та творчих особистостей зі складу студентства. З роками склад колективу розширюється, поступово підвищується виконавський рівень, досвід,  вміння, репертуар поповнюється  новими композиціями, що імпонує  і назві колективу «АВАНТЮРИН», як різновиду каменю «авантюрин», який, символізує творчий спалах, лицарство, здатність відкривати  приховані таланти. Запропонували назву самі  учасники колективу, вбачаючи, що  керівник, як майстер-ювелір, бачить майбутній блиск і красу своїх шедеврів тобто учасників - «дорогоцінних камінців» і сприяє розкриттю їх особливої яскравості таланту, що є втіленням радості в нашому житті. І так уже впродовж 10-ти років Козинець Наталія Борисівна створює ювелірну огранку своїм вихованцям, виводить їх  у світ прекрасного, незрівняного хореографічного мистецтва. А з 2010 року хореографічний колектив «Авантюрин» стає частиною творчої родини Олександрійського районного будинку культури.

Прагнення і вміння всіх без винятку учасників цього прекрасного колективу узгоджувати свою творчість із народними і сучасними тенденціями, незгасиме бажання своїм мистецтвом служити людям створює «Авантюрину» добру славу, не дозволяє зупинятись на досягнутому, допомагає підкоряти все нові й нові творчі вершини. Хореографічний колектив є істинним носієм, як найкращих традицій народної хореографії так і оригінальної сучасної  манери трактування танцю з ритмічним багатством та унікальною танцювальною пластикою.

За роки своєї діяльності  цей колектив досяг  високих оцінок і заслуг  в напрямку своєї творчості.  Танці та хореографічні композиції колективу користуються великою популярністю, а «Авантюрин» відомий далеко за межами Кіровоградщини. Про це свідчать успішні виступи його  учасників на обласних, Всеукраїнських, Міжнародних заходах, святкових  концертах та благодійних акціях. Кожного року «Авантюрин» стає лауреатом та дипломантом відомих  Міжнародних, Всеукраїнських та обласних оглядів, конкурсів, фестивалів: Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Підкори сцену 2018» м. Київ дипломи І ступеню в номінації соло та колектив «Сучасна хореографія»; Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Танець скликає друзів – 2017» м. Кривий Ріг –Дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів в номінаціях народна та сучасна хореографія; Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Осіння рапсодія» м. Київ - Дипломи І, ІІ ступенів в номінаціях народна та сучасна хореографія, колектив та соло; Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірки виходять на сцену» м. Скадовськ Дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів в номінаціях народна та сучасна хореографія колектив, соло, дуети, тріо, малі форми; Міжнародної виставки Агро Експо м. Кропивницький Гран прі; Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Магія танцю» м. Олександрія - Дипломи І, ІІ ступенів; обласного конкурсу «Весняні ритми» м. Кропивницький - Диплом ІІ ступеню; дипломи І та ІІ ступеню регіонального фестивалю українських народних танців «Барви рідної землі 2017» м. Світловодськ; відкритого регіонального фестивалю конкурсу хореографічного мистецтва «Сонячні танці» диплом І ступеню група «Карандаші», середня та старша групи і соло, а за значний внесок у розвиток народної творчості, хореографічного мистецтва і культурно-дозвіллєвої діяльності, сприяння збереженню і розвитку національної культури та активну участь у суспільному житті району і області у листопаді 2015 року аматорський хореографічний колектив «Авантюрин» Олександрійського районного будинку культури було занесено на районну Дошку пошани, що є високою оцінкою хореографічного мистецтва творчого колективу та професіоналізму їхнього наставника. Завдяки творчому запалу керівника Наталі Борисівни Козинець, танцюристи швидко засвоюють танцювальні навички, оволодівають сценічною культурою, у них є мотивація до самовдосконалення, а ще кожен з учасників має можливість розкрити свої таланти та здібності перевтілення в сценічні образи, вільно опановувати ази хореографічного мистецтва. Цей танцювальний гурт налічує 73 учасники з постійним різновіковим складом (від 4 до 60 років), які входять до 5 груп колективу – міні-молодші «Горошки», молодші «Карандаші», середні «Аквамарин», доросла-мами «Шумки» і основний склад учасників «Авантюрин». Кожного року ця творча команда оновлюється новими учасниками. В кінці кожного року традиційно, як підсумок роботи колективу проводиться творчий звіт, в якому беруть участь і випускники минулих років. В репертуарі колективу понад  150 танців.

«Авантюрин» проводить активну громадсько-патріотичну діяльність, постійно пропагує народну хореографію, сприяє вихованню молоді щодо пошанування національних звичаїв, традицій і у своїй творчості надає перевагу рідному українському, народному, козацькому танцю, організовує та проводить благодійні концерти, співпрацює з волонтерами, проводить багато благодійних заходів на підтримку учасників АТО. Революція Гідності та російська агресія  на сході України змусили учасників колективу разом з керівником, батьками, волонтерським  активом  району згуртуватися навколо спільної біди та допомагати мужнім воїнам, які борються за незалежність та свободу нашої Батьківщини. Вони збирають і доставляють в зону бойових дій, у найгарячіші точки для військових, які оберігають наш мир і спокій та наразі несуть службу в зоні АТО: продукти харчування, носки, змінну білизну, форму, дороговартісні тепловізори. А соліст хореографічного колективу «Авантюрин» Олександр Козенко з палким бажанням скоріше вигнати ворога з рідної землі, бажанням настільки сильним, що заради нього він будучи добровольцем під час бойових дій на сході  віддав найдорожче – своє життя.

Та біда не зламала, біда об’єднала «авантюринівців». Вони єдиною творчою родиною продовжують вражати своєю самобутністю, що є свідченням відродження та надії на духовне оздоровлення нації. Колектив частий та бажаний гість багатьох сіл та селищ. І незалежно де виступає «Авантюрин» – аматори його завжди вкладають у танець усю свою майстерність, зачарованість рідним мистецтвом, свою душу та серце. Яскраве мистецтво хореографічного колективу «Авантюрин» вабить кожного, кого цікавлять скарби народної творчості. Як і камінь «авантюрин», «Авантюрин» володіючи найпотужнішою мистецькою енергетикою, привертає до себе увагу, інтерес глядачів та шанувальників та притягує успіх.

Керівник колективу – Козинець Наталія Борисівна, 0660200570, 0962765529