foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10


МЕНЮ

Календар Подiй

Січень, 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Олександрійський районний будинок культури –  культурно-просвітницький, організаційно-методичний, творчий,

дозвіллєвий заклад з цікавим історичним минулим, добрими культурними традиціями та надбаннями.

 

З 1947 року Олександрійський районний будинок культури незмінно забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступ до культурних надбань та творчої самореалізації через проведення активної роботи з розвитку аматорського мистецтва, народних художніх промислів, збереження та повернення із забуття народних традицій, звичаїв, обрядів, самобутності та розвитку пісенного, музичного, танцювального, театрального аматорського мистецтва, фольклору, координацію та активну допомогу сільським клубним закладам в підготовці і проведенні культурно-дозвіллєвих заходів, підвищення кваліфікації клубних працівників, керівників народних аматорських  колективів, співпрацює з владою, бізнесом, громадою.

Будівлю районного будинку культури можна з впевненістю віднести до об'єктів культурної спадщини, споруда являється цінним зразком архітектури провінційних міст кінця XIX століття, збудована наприкінці 1896 року, як царські стайні на кошти земської управи. Після 1917 року використовувалась під громадські  та адміністративні  заклади, а в післявоєнні роки приміщення переоблаштоване (пристосоване) під будинок культури, який почав функціонувати з 1947 року. В 1953 році добудована глядацька зала та кімнати для гурткової роботи.

Цікавим фактом різнобічної творчої діяльності  закладу було створення на базі районного будинку культури міжколгоспного ансамблю пісні і танцю, який діяв на професійній основі, проіснував 3 роки (з 1959 по 1961 р.р.) та налічував 100 учасників.

В кінці ХХ на початку ХХІ століття приміщення районного будинку культури мало чим нагадувало «Храм для Муз», будівля ремонтувалась востаннє в 1984 році. Та особливої привабливості, естетичного вигляду установа набула в 2005 році, коли за ініціативи районної державної адміністрації проведено капітальні ремонтно-реставраційні роботи.

Сьогодні Олександрійський районний будинок культури, як пам’ятка архітектури гармонійно вписується в архітектурний ансамбль Олександрії і дійсно став окрасою міста. Гарний фасад відповідає і внутрішньому облаштуванню, від колишньої убогості не залишилось і сліду. Світлі, затишні: фойє, глядацька зала, сцена, робочі кабінети, коридор, світлиця, кімнати для гурткової роботи приваблюють затишком, чистотою, особливою позитивною атмосферою, налаштовують на творчість. До того ж сцена оснащена новим світловим обладнанням та одягом, в глядацькій залі встановлено кондиціонери, а в робочих кабінетах оргтехніка та Інтернет, що сприяє мобільному доступу та  отриманню необхідної інформації для роботи з аналітичними документами, при підготовці методичних та сценарних матеріалів, підбору фонограм та мелодій. Одним словом створено всі необхідні умови для реалізації творчих проектів та ідей, організації і проведення заходів, відпочинку та  дозвілля, для роботи…

Районний будинок культури в своїй діяльності пройшов немалий період становлення і розвитку, в процесі чого з’явилися свої багаторічні традиції, досягнуті  успіхи у багатьох напрямках культурно-просвітницької роботи, накопичено багато творчих здобутків. Він як був так і залишається  осередком культури, що вносить величезний вклад у розвиток культури Олександрійщини і регіону, двигуном творчих проектів, ініціатором впровадження нових ідей та інновацій в практику діяльності клубних закладів, центром спілкування та творчої самореалізації.

У 2013 році районний будинок культури зайняв почесне 2-е місце в обласному огляді-конкурсі районних будинків культури «Інновація. Творчість. Талант».

У 2017 році за значний внесок в розвиток народної творчості і культурно-дозвіллєвої діяльності, сприяння збереженню і розвитку української культури та активну позицію у вихованні патріотизму і любові до Батьківщини у дітей та молоді, що зміцнює і утверджує українську державність колектив Олександрійського районного будинку культури було занесено на районну Дошку пошани.